SynAdama2 - 2011-08-09 17:46:52

W tym wątku, każdy może zadać dowolne pytanie związane z produktami uprawianymi bądź otrzymywanymi z farmy :) Nie ważne, czy było one wcześniej już gdzieś zadane czy też nie. Mile widziane są rady bądź wskazówki bardziej doświadczonych farmerów :)

Zapraszam !!! :)

KubaFarmer9 - 2011-08-09 17:52:46

Ostatnio często sadzę rzodkiewki i później sprzedaje je za ponad 1 ft na targu. Czy ten system jest dobry, jeśli chodzi o zarobki?

logaja - 2011-08-09 20:06:42

Wszystko zależy od czasu jaki możesz poświęcić na grę. Jeśli masz czas i jesteś  cały czas na kompie  to ok.Nastawiasz minutnik i siejesz:) U mnie to się nie sprawdza. Ja siadam 2x dziennie więc sadzę coś co rośnie dłużej tak ok. 8-14 godzin, np. kartofle, bławatki, słonecznik itp.. Sprzedaję też drożej a rzodkiewkę , ogórki kupuję na targu bo są tanie. Niestety kupuję też wełnę , sery, miód ale to do czasu kiedy będę mogła kupić drugą farmę. Chociaż myślę o specjalizacji. Nie da rady uprawiać wszystkiego na raz. A za uzyskane pieniądze ze sprzedaży kupię potrzebne dla mnie produkty. Może inni inaczej myślą i robią :) Należy wymieniać się pomysłami i wybrać najbardziej pasujący dla siebie:)

KubaFarmer9 - 2011-08-09 20:35:14

No tak , akurat u mnie z dostępem do komputera jest bardzo dobrze. Wakacje są, więc ogólnie cały czas jestem ;)

SynAdama2 - 2011-08-09 20:37:46

Ja również za czesto nie wchodzę :) W moim wypadku najbardziej opłacalne są kalafiory które zbieram rano i wieczorem :) Zarabiam na nich dziennie ok. 31 000 ft :)

mloda_333 - 2011-08-11 08:01:38

myślę za bardziej od rzodkiewek opłaca się sadzić zioła rosną ten sam czas a sa dużo droższe. tylko nie wiem jak to jest jesli chodzi o przelicznik ilościowy

KubaFarmer9 - 2011-08-11 08:53:33

Hmm pomyślmy.

Zioło:
Na 1 pole wchodzi 30 ziół, zbiory są 4x większe, czyli 120. Na targu zioło w przybliżeniu kosztuje ~8 ft.  120*8= 960 ft

Rzodkiewki:
Na 1 pole wchodzi 120 rzodkiewek, zbiory są 4x większe, czyli 480. Na targu sprzedamy za około 1ft. 480*1 = 480 ft

Rzeczywiście 2x więcej kasy zyskuję za zioła dzięki za podpowiedź :)

ferdek16 - 2011-08-11 15:23:46

ja osobiście robię to tak a więc mam 10 pól  + 1 pole jajka i 3  kłębki ale to nie ważne  na których na noc  sieje malinki wychodzi to tak 480x10 4800 - (1200 na sadzonki ) = 3600x ok 6.80 = 24480ft  następnie w ciągu dnia sieje zioła a więc 10x 120 = 1200 - 300 = 900 ziół na handel 900x 8ft średnio =7200ft reasumując dziennie wychodze ok 31680 i zastanawiam sie czy nie pozbyć sie jajek i kłębków wełny  :P

SynAdama2 - 2011-08-11 20:01:51

W swoim czasie również zajmowałem się  produkcją kłębków wełny :) Posiadałem 13 przędzalni :o Plusy? Nie musimy często wchodzić na farmę i to chyba tyle... Minusów zaś jest więcej :) Zbiór raz na trzy dni, dzienny dochód na poziomie 14 000 ft, nuuudddyyyy itp. :) NIE POLECAM!!! :D

Procent - 2011-08-31 20:01:32

A ja sobie usiadłem i wyliczyłem, że ze szpinaku dorobię się najlepiej i w moim przypadku się sprawdziło:) Jak chcę zarobić to tylko szpinak mimo 30 lvl.

Moonka - 2011-08-31 20:59:11

http://www.farmerzy.puma.pomorze.pl/


Wprowadzcie dane, i macie gotowe wyliczenia, co sie oplaca :)
Punktowo, jak i zarobkowo :)

Procent - 2011-09-03 09:21:08

Tak, strona ciekawa ale nie idealna. Nie można doliczyć powerupów podczasz zbioru ilości sztuk.

www.pbfy.pun.pl www.cs-dziupla.pun.pl www.naszefantasy.pun.pl www.bso2d.pun.pl www.rys-and-rys.pun.pl